Základy HTML a CSS

O HTML a CSS bylo napsáno nepřeberné množství článků jak v angličtině tak v češtině, proto v první řadě uvedu několik zdrojů informací a co na nich naleznete. A pak se podíváme na příklad jak snadno a rychle vytvářet HTML stránky.

Pro testování používám Google Chrome, je to jen čistě individuální volba, vyhovuje mi hlavně pro snadný náhled kodu a debuging. 

Nástroje a zdroje

Code editor – Brackets

Odkaz: brackets.io

Brackets je mordení text editor, jak jeho tvůrci tvrdí s porozuměním web designu. Pro mě to znamená, že podkresluje tagy, uzavírá známé tagy a podporuje spoustu doplňků jako třeba Bootstrap Skelet.

Další dobrou věcí pro programování v pokročilejších jazycích je live náhled, což je vlastní web server. Dále bych ještě dodal že je plně v češtině, což není v dnešní době asi to nejpodstatnější, ale je to pohodlné.

brackets
Zdroje obrázků – Unsplash

Odkaz: unsplash.com

Stránky plná fotek ve vysokém rozlišení. Není třeba se rozepisovat lepší se rovnou podívat.

unsplash.com
Informace k Bootstrapu

Odkaz: getbootstrap.com

Oficiální stránky Bootstrapu, plné informací a návodů, jak používat tento “nástroj”. Nejčastěji je charakterizován jako frontend framework složený ze skeletů, css a dalších prvků, které slouží ke zefektivnění psaní webu.

getbootstrap
Šablony

Odkaz: bootstrapmade.com

Pro rychlejší práci je dobré udržovat si databázi svých šablon, na této stránce jsou za rozumnou cenu placené, ale i zdarma verze. Doporučuji minimálně k inspiraci jak by měla být stránka napsána s minimálním kodem. 


Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email